Albanian Excellence respekt dhe vleresim per zonjat shqiptare

Suzana Varvaica  shkruan: Tirane, 23 qershor AE/.-Ekspozita fotografike me titull: “121 Fotó në 121 Jetë […]

Mirë se keni ardhur në botën e Albanian Excellence !!!

Flora Nikolla shkruan: 23 Qershor/AE/.- Zonjat e suksesit shqiptar për vitin 2019, janë së bashku […]

Dio Guardi :”Kam dëshirë të jem në aktivitetet e Albanian Excellence”

Nju Jork , 12 Qershor/AE/.- Senatori me origjinë shqiptare Joe DioGuardi ka takuar gjatë paradës […]

Arba Kokalari, eurodeputetja e pare shqiptare-Eshte nominuar per cmimin “Zonje qe ben Shqiptarine”

Arba Kokalari është eurodeputetja e parë shqiptare në Parlamentin Europian, pjesë e partisë së moderuar […]

Gjilberta Lucaj shqiptarja e Carnegie Hall

Marrë nga libri, “Zonjat shqiptare në Nju Jork “  botim i vitit 2016 Photo credits: […]

Imazhi i gruas shqiptare ne shekullin e XXI, nis me Zonjat shqiptare ne Nju Jork

shtator 2016 Nën kujdesin e Presidentit të Republikës, z. Bujar Nishani “Zonjat shqiptarë në Nju […]

Kur deti dhe qielli te çik ne Borsh

Qielli dhe deti mbanin te njejten ngjyre ne nje thyerje dite…! Hijet e fantazmagorike qe […]

Presidentit Bujar Nishani i dorezohet Çmimi “Anetar Nderi i Albanian Excellence”

23 Shtator 2016 Në Symphony’ Space Theater të Manhatanit u zhvillua veprimtaria kulturore-shoqërore e organizuar […]

Uashington: jepen cmimet Albanian Excellence

Tre shqiptaro-amerikanë nderohen nga organizata “Albanian Exellence” për kontributin e tyre të shkëlqyer në fusha […]

Edhe ne Moske: Bravo Inva Mula !!!

Dhjetor 2013 Diva e muzikës, Inva Mula ka dhënë një koncert të jashtëzakonshëm në Moskë, […]